Şifremi Gönder

  • Destek: info@villadunyam.com

  • Villa adıyla ara…

    Generic selectors
    Exact matches only
    Search in title
    Search in content

SIKÇA SORULAN SORULAR

Talep gönderiniz, talebiniz onaylanırsa ön ödemenizi yapınız. Ön ödeme tutarı birçok villada %35 şeklindedir. Bazı villalarda %20, %50, %45 gibi oranlarda olabilir. Ön ödemenizi yaptıktan sonra kiralama işleminiz tamamlanır. Kalan tutarı ise villaya giriş yapmadan önce nakit olarak ödersiniz. Bazı villalar kalan tutarı villaya giriş yapmadan 20-30-40 gün önce isteyebilir. Bu konuda misafir danışmanlarımız size bilgi verecektir.

Kurumsal banka hesaplarımıza havale/EFT yapabilirsiniz. Kredi ya da banka kartınızı kullanarak online ödeme yapabilirsiniz. Online ödeme aşamasında kart bilgilerinizi bize vermez, kendiniz güvenli ödeme yaparsınız. Ödeme altyapımız; SSL şifreleme sertifikası ile korunmakta olup, 3D Secure desteklidir. Yurtdışından ödeme yapacak olan misafirlerimiz, online ödemeye ilâve olarak; Western Union kanalıyla da ödemelerini firmamıza iletebilirler.

Ne yazık ki hayır. Takvimler sadece ön bilgilendirme amaçlıdır. Bu sebeple bazı tarihler müsait olsa da, sizden bir 5-10 dakika önce satılmış olabilir. Bu sebeple form doldurmanız, kiraladığınız anlamına gelmez. Firmamız form alanında sizden ödeme almaz, işlem onaylatmaz. Bu sebeple sadece talep göndermiş olursunuz. Eğer tarihler müsait ise ve onaylanırsa ödeme aşamasına geçilerek kesin kiralama süreci başlar.

Biz, kurumsal ve yasalara göre fatura kesen bir firmayız. Bu sebeple gerek firmamız gerekse de kiralama yapan ev sahipleri için fatura keserken size ait bilgiler zorunlu olarak devlet tarafından istenmektedir. Bir faturada yer alması gereken T.C. Kimlik Numarası ve fatura adresi bu sebeple talep edilir. Bu bilgiler hiçbir şekilde farklı kurumlara satılmaz, çıkar amaçlı paylaşılmaz.

Ne yazık ki hayır. Villa Dünyam, yolcu taşımacılığı ve transfer gibi alanlarda hizmet sunmaz, aracılık yapmaz. Bu sebeple kiraladığınız villaya ulaşım sizin sorumluluğunuzdadır. Biz hiçbir şekilde ulaşım hizmeti sunmaz, bu konuda garanti vermeyiz.

Ne yazık ki hayır. Firmamız araç kiralama ve benzeri hizmetler sunmaz. Talep etmeniz halinde sizi bölgede yasal olarak hizmet sunan araç kiralama firmalarına yönlendirebilir. Bu yönlendirmeler ticari değildir, kazanç elde edilmeden sadece bilgilendirme maksatlıdır.

Bazı havuzlar, perdeleme ya da benzeri yöntemler ile kapatılır. Kimisinde havuzun tamamı kapatılır kimisinde manzara kapanmayacak şekilde sadece belli bölgeler kapatılır. Bu tarz korunaklı havuzlar %95 ortalama ile etraftan görünmeyen havuzlardır. Tesettürlü aileler, balayı çiftleri ya da gizliliğine önem veren misafirler için öncelikle seçim olarak hizmet sunarlar. Korunaklı havuzlar her zaman %100 görünmeme garantisi vermezler.

Villalarda havuz temizlikleri günlük yapılmaktadır. Birçok villa bunun için ekstra bir ücret almamaktadır. Her sabah 7-10 arası (villaya göre değişiklik gösterebilir) havuzun bakımını sağlayan yetkili personel sadece havuz terasına gelir, havuz için gerekli işlemleri sağlar. Villaya giriş yapılmadan, havuz terası üzerinden havuz bakımı sağlandığı için güvenli bir işlemdir.

Hayır, firmamız ve ev sahipleri (bazı evler hariç) yemek ikramında bulunmazlar. Yeme-içme kiralayana aittir. Villalarda, kendi evinizde olduğu gibi tüm eşyaların yer aldığı bir mutfak, havuz başında mangal/barbekü bulunur. Ayrıca birçok restoran, market telefon ile villalara sipariş getirmektedir.

Ne yazık ki hayır. Kesinleşmemiş bir kiralama öncesi villa sahiplerinin bilgileri paylaşılmaz. Kiralamanız kesinleşir, tamamlanır ise villa sahibinin bilgileri ve konum gibi diğer detaylar iletilir.

Bir villada havuz suyunu sıfırdan boşaltmak ortalama 3 gün, yeniden doldurmak ise ortalama 2 gün sürmektedir. Bu sebeple villalarda havuz suları sürekli olarak değişmez. Fakat her villada günlük düzende havuz bakımları ve özel havuz ölçümleri yapılır. Olması gereken oranlarda havuz suyunu dengelemek adına gerekli unsurlar kullanılır, güvenli bir havuz deneyimi sağlanır.

Evet. Bir villa 4 kişi ise bu rakama çocuklar ve bebeklerde dahildir. Bazı villalar 0-3 yaş arası bebekleri belli sınırlar dahilinde kişi sayısından kabul etmezler. Bu konuda misafir danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Kesinlikle hayır. Villalar kişiye özel olarak kiralanır. Bu sebeple kiraladığınız villada sizden başkası olmaz, konaklamaz, giriş yapamaz.

Evet, uygundur. Villalar kişilere özel olarak kiralanır. Bu sebeple 4 ya da 8 kişilik bir villada kiralasanız, bu villada sizden başkası olmayacağı için güvenli ve rahat bir balayı tatili yapabilirsiniz. 3 odalı bir villa kiraladığınız ve 2 kişi olduğunuz için, o villada farklı insanlar olmaz. Bu nedenle villada havuzun korunaklı olması, jakuzi ya da kapalı havuz, deniz manzarası gibi detaylar olması önceliğiniz olmalıdır. Villa kriterlerinize ve bütçenize uygun ise kişi sayısı önemli değildir, çünkü sadece size özel kiralanır.

Kesinlikle hayır. Firmamız, 3D Secure ile bankanızdan tarafınıza gelecek olan güvenlik kodu olmadan ödeme tahsilatı yapmamaktadır. Tüm kredi kartı ödemeleri, size iletilen güvenli bağlantı üzerinden tarafınızca yapılır. Biz kart bilgilerinizi almayız, göremeyiz. Banka ile sizin aranızda bir ödeme ekranı ile işlemler sağlanır.

Villaya giriş yapmadan önce 500 TL ile 1.000 TL arası (villaya göre değişiklik gösterebilir) bir hasat depozitosu nakit olarak talep edilir. Villadan çıkış yapacağınız gün gerekli kontroller sağlanır. Eğer villada herhangi bir hasar, kayıp ve benzeri durum yok ise nakit olarak alınan bu tutar gene nakit olarak tarafınıza iade edilir.

Birçok villada temizlik 7 gece ve üzeri kiralamalarda ücretsizdir. Fakat birçok villa 7 gece altı kiralama yapılması halinde, örneğin 5-6 gece gibi kiralamalarda 150-500 TL arası bir temizlik ücreti talep ederler. 7 gece kiralarken herhangi bir temizlik ücreti ödemez, 7 gece altı kiralarken girişte bu temizlik ücretini nakit olarak ödersiniz. Nadirde olsa bazı villalar kaç gün kiralama yaparsanız yapın temizlik ücretini standart olarak talep edebilirler. Bu konuda misafir danışmanları bilgi sağlamaktalar.